Red Bull Best ad contest

Red Bull

Creator

Zadání

Red Bull Best Ad Contest je globální iniciativa, která dává možnost fanouškům Red Bullu vymyslet vlastní reklamní kampaň. V každé zemi je pro soutěž vytvořen lokální koncept, aby kampaň co nejlépe odpovídala místnímu prostředí. Naším úkolem bylo vymyslet lokání téma pro české prostředí i způsob online propagace celé kampaně. Měli jsme pro Red Bull Ad Contest získat tvůrce z oblasti filmu, ať už zkušené nebo začínající. Naším cílem bylo nadchnout je pro věc a přesvědčit, aby se do projektu zapojili svými nápady. Zapojit do celé akce se měli zadarmo, proto muselo být nadšení dostatečně velké.

Řešení

V Česku je těžké najít významnou postavu či osobnost, která by jednoznačně vystihla místní kolorit. Proto jsme se rozhodli zapátrat v dějinách a zvolit někoho zajímavého a kuriózního. Výběr nakonec padl na císaře Rudolfa II. - o tom je známo, že pokud zrovna neměl depresi, byl to fanoušek dobrých nápadů, alchymie a velkého počtu milenek. Nikdy se neoženil, zato měl 6 levobočků... Zkrátka dostatečně kontroverzní kandidát na zábavnou kampaň.
Vytvořili jsme microsite s přitažlivým vizuálním stylem. V rámci aplikace na naší microsite měli uživatelé možnost vytvořit svůj vlastní story board pro reklamu Red Bull. Měli proto k dispozici předkreslené postavičky, jejichž počet, postavení i interakce mohli libovolně měnit a být autory celého příběhu. Ze všech vytvořených příběhů byl pak vybrán nejlepší, aby byl realizován jako reklama pro Red Bull.
Zároveň jsme vymysleli a spustili interaktivní bannerovou kampaň, kde si uživatelé mohli začít svoji „story“ kreslit už přímo na banneru a poté pokračovat s jejím dokončením na microsite.

Výsledky

Statistiky


Microsite přilákala zájemce už před spuštěním velké ATL kampaně a celkově měla obrovský úspěch, celkem bylo vymyšleno 1140 návrhů. Vizuální styl se Red Bullu natolik za líbil, že se objevil i v dalších médiích a naše „postavičky“ císaře Rudolfa II. a lidí kolem něj se objevily v rámci grafického řešení Red Bull místnosti na Designbloku 2011.

Crestyl

Bannery

Designblok

Příběhy